UMK325B7105MH-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UMK325B7105MH-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1210
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Multilayer :
yes
Height :
2.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Depth :
2.5mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Thickness :
1.6002mm
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
1μF
JESD-609 Code :
e3
Thickness (Max) :
0.063 1.60mm
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Pins :
2
Series :
M
Temperature Characteristics Code :
X7R
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Temperature Coefficient :
X7R
Case Code (Metric) :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Radiation Hardening :
No
Datasheets
UMK325B7105MH-T
TAIYO YUDEN UMK325B7105MH-T
M 1μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)