UMK107CH100DZ-T
Mfr.Part #
UMK107CH100DZ-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 50V C0H 0603
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±0.5pF
Multilayer :
yes
Temperature Coefficient :
C0H
Capacitance :
10pF
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
50V
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Thickness :
508μm
Height :
800μm
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, 7 INCH
Temperature Characteristics Code :
C0H
Reach Compliance Code :
Unknown
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.020 0.50mm
Datasheets
UMK107CH100DZ-T
TAIYO YUDEN UMK107CH100DZ-T
M 10pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0H 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
UMK107CH100DZ-T Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0H indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
UMK107CH100DZ-T Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0H being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V