UMK105F153ZV-F
Mfr.Part #
UMK105F153ZV-F
Description
CAP CER 0.015UF 50V Y5V 0402
Operating Temperature :
-30°C~85°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
Y5V F
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
-20% +80%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Bulk
Capacitance :
0.015µF
Datasheets
UMK105F153ZV-F
TAIYO YUDEN UMK105F153ZV-F
M 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm Y5V F -20% +80% 0.015muF