UMK105CH820JVHF
Mfr.Part #
UMK105CH820JVHF
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
CAP CER 82PF 50V CH 0402
Ceramic Capacitors
Published :
Capacitance :
82pF
HTS Code :
Applications :
Automotive
Tolerance :
±5%
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
17 Weeks
Surface Mount :
yes
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature (Max) :
125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Characteristics Code :
C0H
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Temperature Coefficient :
CH
1 (Unlimited)
Dielectric :
C0H
Datasheets
UMK105CH820JVHF
TAIYO YUDEN UMK105CH820JVHF
M 82pF Ceramic Capacitor ±5% CH 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)