UMK063CG910JTHF
Mfr.Part #
UMK063CG910JTHF
Description
CAP CER 91PF 50V C0G/NP0 0201
Stock
290
In Stock :
290
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Capacitance :
91pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Datasheets
UMK063CG910JTHF
TAIYO YUDEN UMK063CG910JTHF
M 91pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)