UMK063CG8R9DTHF
Mfr.Part #
UMK063CG8R9DTHF
Description
CAP CER 8.9PF 50V C0G/NP0 0201
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Published :
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
8.9pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Datasheets
UMK063CG8R9DTHF
TAIYO YUDEN UMK063CG8R9DTHF
M 8.9pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)