UMK063CG8R2CT-F
Mfr.Part #
UMK063CG8R2CT-F
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0201
Capacitance :
8.2pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Multilayer :
yes
Voltage - Rated :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Tolerance :
±0.25pF
Temperature Characteristics Code :
C0G
Packing Method :
Tape, Paper
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Datasheets
UMK063CG8R2CT-F
TAIYO YUDEN UMK063CG8R2CT-F
M 0201 0603Metric Ceramic Capacitor 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm C0G NP0 ±0.25pF 8.2pF