UMK063CG7R8DTHF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UMK063CG7R8DTHF
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 7.8PF 50V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Characteristics Code :
C0G
Applications :
Automotive, SMPS Filtering
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Packing Method :
Tape, Paper
Multilayer :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitance :
7.8pF
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
ECCN Code :
EAR99
Published :
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
M
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Surface Mount :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±0.5pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Datasheets
UMK063CG7R8DTHF
TAIYO YUDEN UMK063CG7R8DTHF
M 7.8pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)