UMK063CG7R7DTHF
Mfr.Part #
UMK063CG7R7DTHF
Description
CAP CER 7.7PF 50V C0G/NP0 0201
Ceramic Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±0.5pF
Packing Method :
Tape, Paper
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Multilayer :
yes
Published :
Voltage - Rated :
50V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Capacitance :
7.7pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
yes
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Applications :
Automotive, SMPS Filtering
Datasheets
UMK063CG7R7DTHF
TAIYO YUDEN UMK063CG7R7DTHF
M 7.7pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)