UMK063CG7R2DTHF
Mfr.Part #
UMK063CG7R2DTHF
Description
CAP CER 7.2PF 50V C0G/NP0 0201
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
7.2pF
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Applications :
Automotive, SMPS Filtering
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated :
50V
Factory Lead Time :
17 Weeks
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Published :
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
UMK063CG7R2DTHF
TAIYO YUDEN UMK063CG7R2DTHF
M 7.2pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)