UMK063CG6R2DT-F
Mfr.Part #
UMK063CG6R2DT-F
Description
CAP CER 6.2PF 50V C0G/NP0 0201
Capacitance :
6.2pF
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Temperature Characteristics Code :
C0G
ECCN Code :
EAR99
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Datasheets
UMK063CG6R2DT-F
TAIYO YUDEN UMK063CG6R2DT-F
M 0201 0603Metric Ceramic Capacitor 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm C0G NP0 ±0.5pF 6.2pF