UMK063CG5R7DT-F
Mfr.Part #
UMK063CG5R7DT-F
Description
CAP CER 5.7PF 50V C0G/NP0 0201
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Multilayer :
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.5pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Capacitance :
5.7pF
Datasheets
UMK063CG5R7DT-F
TAIYO YUDEN UMK063CG5R7DT-F
M 0201 0603Metric Ceramic Capacitor 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm C0G NP0 ±0.5pF 5.7pF