UMK063CG3R7CT-F
Mfr.Part #
UMK063CG3R7CT-F
Description
CAP CER 3.7PF 50V C0G/NP0 0201
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Capacitance :
3.7pF
Tolerance :
±0.25pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
UMK063CG3R7CT-F
TAIYO YUDEN UMK063CG3R7CT-F
M 0201 0603Metric Ceramic Capacitor 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm C0G NP0 ±0.25pF 3.7pF