UMK063CG1R9CT-F
Mfr.Part #
UMK063CG1R9CT-F
Description
CAP CER 1.9PF 50V C0G/NP0 0201
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Capacitance :
1.9pF
Tolerance :
±0.25pF
Multilayer :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
UMK063CG1R9CT-F
TAIYO YUDEN UMK063CG1R9CT-F
M 0201 0603Metric Ceramic Capacitor 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm C0G NP0 ±0.25pF 1.9pF