UMK063CG0R9CT-F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UMK063CG0R9CT-F
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.9PF 50V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitance :
0.9pF
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Published :
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Characteristics Code :
C0G
Tolerance :
±0.25pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Series :
M
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
yes
Multilayer :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Packing Method :
Tape, Paper
Datasheets
UMK063CG0R9CT-F
TAIYO YUDEN UMK063CG0R9CT-F
M 0201 0603Metric Ceramic Capacitor 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm C0G NP0 ±0.25pF 0.9pF