UMF316B7105KLHT
Mfr.Part #
UMF316B7105KLHT
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1206
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Applications :
Automotive, SMPS Filtering
Capacitance :
1μF
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
M
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
UMF316B7105KLHT
TAIYO YUDEN UMF316B7105KLHT
M 1μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)