UMB02070G1002BBU00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UMB02070G1002BBU00
Manufacturer
Vishay
Package / Case
MELF, 0207
Datasheet
Download
Description
UMB 0207-05 0.1% BU 10K
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.4W
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
10kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
UMB 0207
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
9 Weeks
Package / Case :
MELF, 0207
Vishay UMB02070G1002BBU00
UMB 0207 Series, Thin Film, 10kOhms, 0.4W, ±0.1%, -55°C~125°C