UJ2600007Z
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UJ2600007Z
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 26.0000MHZ SNWV SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
1.8V
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Height :
990.6μm
Pbfree Code :
yes
Max Supply Current :
2mA
Output :
Clipped Sine Wave
Base Resonator :
Crystal
Frequency Stability :
±20ppm
Function :
Enable/Disable
Type :
XO (Standard)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
26MHz
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm