UHM-S176D4-8AP1-TG30
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UHM-S176D4-8AP1-TG30
Manufacturer
3M
Description
CONN RECEPT 176POS 2MM PRESS-FIT
Manufacturer :
3M
Product Category :
Hard Metric, Standard
Contact Finish :
Gold
Factory Lead Time :
13 Weeks
Connector Style :
D 22
Number of Positions Loaded :
All
Feature :
Upper and Lower Shield
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
UHM
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
Press-Fit
RoHS Status :
RoHS Compliant
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Pitch :
0.079 2.00mm
Packaging :
Bulk
Connector Usage :
CompactPCI
Number of Rows :
8
Published :
Number of Pins :
176
Current Rating (Amps) :
1A