UGF10CCT-E3/45
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UGF10CCT-E3/45
Manufacturer
Vishay
Package / Case
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Datasheet
Download
Description
DIODE ARRAY
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Arrays
Reverse Recovery Time (trr) :
25 ns
Mounting Type :
Through Hole
Package :
Bulk
Diode Type :
Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.25 V @ 10 A
Product Status :
Last Time Buy
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
150 V
Series :
Automotive, AEC-Q101
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
10A