UF1815SG-151Y2R2-01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UF1815SG-151Y2R2-01
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 2.2A 2LN TH
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Common Mode Chokes
Operating Frequency :
50/60Hz Hz
Insulation Resistance-Min :
100MOhm
Additional Feature :
INDUCTANCE 150 MICRO HENRY
Published :
Length :
18mm
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Packing Method :
Box
DC Resistance (DCR) (Max) :
100MOhm
Termination :
SMD/SMT
Approval Agency :
UL; CSA; IEC
Size / Dimension :
0.709Lx0.669W 18.00mmx17.00mm
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Operating Temperature :
-20°C~120°C
Lead Free :
Lead Free
Series :
UF
Inductance :
150 µH
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Number of Lines :
2
Shielding :
Unshielded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max DC Current :
2.2A
Physical Dimension :
L18.0XB17.0XH15.5 (mm)/L0.709XB0.669XH0.61 (inch)
Pbfree Code :
yes
Height :
15.494mm
Current :
2.2A
Filter Type :
Power Line
TDK Corporation UF1815SG-151Y2R2-01
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD