UEZGUI-1788-43WQR-BA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UEZGUI-1788-43WQR-BA
Manufacturer
Future Designs, Inc.
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
LCD DISPLAY TFT 4.3" 480X272
Stock
50
In Stock :
50
Manufacturer :
Future Designs, Inc.
Product Category :
Resolution (width) :
480 pixel
Backlight :
LED - White
RoHS Status :
RoHS Compliant
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Series :
uEZ® GUI
Touchscreen :
Resistive
Interface :
I2C, SPI
Package / Case :
Module
Published :
2012
Diagonal Size :
4.3 in
Backlight Type :
LED
Factory Lead Time :
6 Weeks
Diagonal Screen Size :
4.3 109.22mm