UCP10U-350-16
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UCP10U-350-16
Manufacturer
ERP Power
Description
LED DRIVER CC AC/DC 11-16V 350MA
Manufacturer :
ERP Power
Product Category :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Approval Agency :
cRUcs, FC, CE, CB
Size / Dimension :
4.33Lx1.06W x 0.65 H 110.0mmx26.9mmx16.5mm
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Topology :
AC DC Converter
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
IP20
Efficiency :
87%
Series :
UCP (17W)
Dimming :
ELV, Triac
Termination Style :
Wire Leads
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current - Output (Max) :
350mA
Voltage - Input (Max) :
132VAC
Power (Watts) :
6W
Operating Temperature :
-30°C~40°C
Voltage - Output :
11V~16V