UBM-22.0M-01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UBM-22.0M-01
Manufacturer
Essentra Components
Description
BRD SPT EDGE HOLD SNAP LOCK 22MM
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Lead Free :
Lead Free
Hole Diameter :
4.7498 mm
Factory Lead Time :
3 Weeks
Material :
Nylon
Length :
31.1912mm
Feature :
Winged
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length - Overall :
1.228 31.20mm
Support Panel Thickness :
0.060 ~ 0.090 1.50mm ~ 2.30mm
Mounting Panel Thickness :
0.039 ~ 0.090 1.00mm ~ 2.30mm
Mounting Type :
Snap Lock
Holding Type :
Edge Holding
Series :
Richco, UBM
Mounting Hole Diameter :
0.187 (4.75mm) 3/16
Between Board Height :
0.866 22.00mm