U280-W01-65C1-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
U280-W01-65C1-G
Manufacturer
Tripp Lite
Description
COMPACT USB-C WALL CHARGER - GAN
Manufacturer :
Tripp Lite
Product Category :
Package :
Box
Voltage - Output :
5V, 9V, 12V, 15V, 20V
Standard Number :
Product Category :
Cord Length :
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Current - Output (Max) :
3A, 3A, 3A, 3A, 3.25A
Product Status :
Active
No Load Power Consumption :
Output Connector :
USB C Receptacle
Efficiency :
Power (Watts) :
65 W
Weight :
Size / Dimension :
2.21 L x 1.97 W x 1.13 H (56.1mm x 50.0mm x 28.7mm)
Applications :
Form :
Wall Mount (Class II)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C