TZY2Z2R5AC01R00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TZY2Z2R5AC01R00
Manufacturer
Murata Electronics
Description
CAP TRIMMER 1-2.5PF 25V SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
TZY2
Lifecycle Status :
TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 4 weeks ago)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Adjustment Type :
Top
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Q @ Freq :
200 @ 200MHz
Capacitance Range :
1pF~2.5pF
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.049 1.25mm
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated :
25V