TZY2Z100AC01R00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TZY2Z100AC01R00
Manufacturer
Murata Electronics
Description
CAP TRIMMER 3-10PF 25V SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Lead Free :
Lead Free
Lifecycle Status :
TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 3 weeks ago)
Capacitance Range :
3pF~10pF
Dielectric Material :
Ceramic
Pbfree Code :
yes
Q @ Freq :
500 @ 1MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Adjustment Type :
Top
Series :
TZY2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.049 1.25mm