TZB4Z100AB10R00
Mfr.Part #
TZB4Z100AB10R00
Description
CAP TRIMMER 3-10PF 100V SMD
Operating Temperature :
-25°C~85°C
HTS Code :
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance Range :
3pF~10pF
Lifecycle Status :
TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 2 weeks ago)
Tolerance :
50%
Termination :
SMD/SMT
Q @ Freq :
500 @ 1MHz
Series :
TZB4
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage - Rated DC :
100V
Adjustment Type :
Top
Surface Mount
Color :
White
Height Seated (Max) :
0.126 3.20mm
Height :
3mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
Temperature Coefficient :
300 ppm/°C
Capacitance :
10pF
Voltage :
100V
Additional Feature :
PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+50
Depth :
4.5mm
Radiation Hardening :
No
Size Code :
2016
Feature :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated AC :
100V
Width :
4mm