TZB4R200AB10R00
Mfr.Part #
TZB4R200AB10R00
Description
CAP TRIMMER 4.5-20PF 100V SMD
Trimmers, Variable Capacitors
Voltage :
100V
Tolerance :
50%
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Coefficient :
300 ppm/°C
Height :
3mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tin (Sn)
Test Frequency :
1MHz
EAR99
Capacitance :
0F
Adjustment Type :
Top
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
REACH SVHC :
No SVHC
Size / Dimension :
0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
Width :
4mm
Q @ Freq :
500 @ 1MHz
1 (Unlimited)
Color :
Green
Lifecycle Status :
TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 2 weeks ago)
Capacitance Range :
4.5pF~20pF
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.126 3.20mm
Capacitor Type :
VARIABLE CAPACITOR
JESD-609 Code :
e3
Depth :
4.5mm
Additional Feature :
PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+50
Lead Pitch :
2.7mm
Voltage - Rated DC :
100V
Number of Pins :
2
Feature :
GENERAL PURPOSE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
TZB4R200AB10R00
Introducing Trimmers, Variable Capacitors Murata Electronics TZB4R200AB10R00 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:100V, Operating Temperature:-25°C~85°C, Package / Case:SMD/SMT, Mounting Type:Surface Mount, Number of Pins:2, TZB4R200AB10R00 pinout, TZB4R200AB10R00 datasheet PDF, TZB4R200AB10R00 amp .Beyond Trimmers, Variable Capacitors Murata Electronics TZB4R200AB10R00 ,we also offer 9402-2, 9701-0SL-1, 9702-2SL-1, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.