TZB4P400AB10R00
Mfr.Part #
TZB4P400AB10R00
Package / Case
B
Description
CAP TRIMMER 8.5-40PF 100V SMD
Height :
3mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Voltage - Rated DC :
100V
GENERAL PURPOSE
Test Frequency :
1MHz
Additional Feature :
PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+50
Number of Pins :
2
Adjustment Type :
Top
Capacitance Range :
8.5pF~40pF
Lifecycle Status :
TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 2 weeks ago)
Package / Case :
B
Dielectric Material :
Ceramic
Depth :
4.5mm
Width :
4mm
Adjuster Orientation :
Vertical
Lead Pitch :
2.7mm
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
40pF
Q @ Freq :
300 @ 1MHz
Temperature Coefficient :
500 ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.126 3.20mm
JESD-609 Code :
e3
Color :
Yellow
Packing Method :
TR, 7 INCH
Packaging :
Cut Tape (CT)
Size / Dimension :
0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
REACH SVHC :
No SVHC
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
50%
Voltage :
100V
Series :
TZB4
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
TZB4P400AB10R00
Introducing Trimmers, Variable Capacitors Murata Electronics TZB4P400AB10R00 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-25°C~85°C, Mounting Type:Surface Mount, Number of Pins:2, Package / Case:B, Voltage:100V, TZB4P400AB10R00 pinout, TZB4P400AB10R00 datasheet PDF, TZB4P400AB10R00 amp .Beyond Trimmers, Variable Capacitors Murata Electronics TZB4P400AB10R00 ,we also offer 9402-2, 9701-0SL-1, 9702-2SL-1, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.