TYS8040150M-10
Mfr.Part #
TYS8040150M-10
Description
FIXED IND 15UH 2.6A 47 MOHM SMD
Current - Saturation :
2.95A
Packing Method :
TR, 13 INCH
Factory Lead Time :
10 Weeks
Height :
4.2mm
Reference Standard :
AEC-Q200
1 (Unlimited)
Construction :
Chip
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Published :
Inductance :
15μH
Series :
TYS8040
Operating Temperature :
-40°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Core Material :
Ferrite
Size / Dimension :
0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Frequency - Self Resonant :
12MHz
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Test Frequency :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.165 4.20mm
Max DC Current :
2.6A
DC Resistance (DCR) :
47mOhm Max
Case/Size Code :
Current Rating :
2.6A
Datasheets
TYS8040150M-10
Laird - Performance Materials TYS8040150M-10
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD