TYS60286R8M-10
Mfr.Part #
TYS60286R8M-10
Description
FIXED IND 6.8UH 2.4A 47 MOHM SMD
Current - Saturation :
2.6A
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
47mOhm
Height :
2.8mm
Max DC Current :
2.4A
Published :
Current Rating :
2.4A
Factory Lead Time :
11 Weeks
Frequency - Self Resonant :
27MHz
Series :
TYS6028
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
1 (Unlimited)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Test Frequency :
100kHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination :
SMD/SMT
Inductance :
6.8μH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Datasheets
TYS60286R8M-10
Laird - Performance Materials TYS60286R8M-10
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD