TYS4030330M-10
Mfr.Part #
TYS4030330M-10
Description
FIXED IND 33UH 840MA 429MOHM SMD
Fixed Inductors
Type :
Wirewound
Published :
DC Resistance (DCR) :
429mOhm Max
Size / Dimension :
0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
Max DC Current :
840mA
Termination :
SMD/SMT
Current Rating :
840mA
Current - Saturation :
1.1A
Height :
3mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Test Frequency :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
HTS Code :
Series :
TYS4030
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±20%
Inductance :
33μH
Datasheets
TYS4030330M-10
Laird - Performance Materials TYS4030330M-10
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD