TYS40186R8M-10
Mfr.Part #
TYS40186R8M-10
Description
FIXED IND 6.8UH 1.06A 110MOHM SM
Tolerance :
±20%
Height :
1.8mm
Series :
TYS4018
HTS Code :
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Weight :
99.988768mg
Test Frequency :
100kHz
Inductance :
6.8μH
Current - Saturation :
1.45A
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Current Rating :
1.06A
Frequency - Self Resonant :
29MHz
Size / Dimension :
0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
Max DC Current :
1.06A
Datasheets
TYS40186R8M-10
Laird - Performance Materials TYS40186R8M-10
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD