TYS252012L2R2M-10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TYS252012L2R2M-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 1.15A 199MOHM SM
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Fixed Inductors
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Published :
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Inductance :
2.2μH
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Frequency - Self Resonant :
69MHz
Current - Saturation :
1.85A
Shielding :
Shielded
Series :
TYS252012L
Operating Temperature :
-40°C~125°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current Rating (Amps) :
1.15A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
DC Resistance (DCR) :
199mOhm Max
HTS Code :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Datasheets
TYS252012L2R2M-10
Laird - Performance Materials TYS252012L2R2M-10
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD