TXR40SJ00-2210BI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TXR40SJ00-2210BI
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 23H M34
Manufacturer :
Product Category :
Backshells and Cable Clamps
Wire/Cable Diameter :
12.7 mm
Diameter - Outside :
1.575 (40.00mm)
Max Operating Temperature :
500°C
Ingress Protection :
Environment Resistant
Factory Lead Time :
26 Weeks
Cable Exit :
180°
Material :
Stainless Steel
Min Operating Temperature :
-85°C