TWCA336K050SCYZ0000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TWCA336K050SCYZ0000
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 33UF 10% 50V AXIAL
Stock
814
In Stock :
814
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Published :
2013
Feature :
High Reliability
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.188Diax0.453L 4.78mmx11.51mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Manufacturer Size Code :
A
Factory Lead Time :
12 Weeks
Series :
TWC-Y
Capacitance :
33μF
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
11.51mm
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Life (Hours) :
500 hours
Type :
Hermetically Sealed
Package / Case :
Axial
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tray
Lifetime @ Temp :
500 Hrs @ 200°C
Diameter :
5.56mm