TWAE687M060CBEZ0700
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TWAE687M060CBEZ0700
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Axial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 680UF 20% 60V AXIAL
Stock
19
In Stock :
19
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Size / Dimension :
0.375Diax1.062L 9.52mmx26.97mm
Length :
26.97mm
Pbfree Code :
yes
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Packaging :
Tray
Package / Case :
Axial, Can
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Hermetically Sealed
Factory Lead Time :
21 Weeks
Manufacturer Size Code :
E
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Wet Tantalum
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
60V
HTS Code :
Mounting Type :
Through Hole
Mount :
Through Hole
Ripple Current :
2800mA
Series :
TWA-E
Capacitance :
680μF
Diameter :
9.52mm
Published :
2015
Voltage - Rated :
60V
Lead Free :
Lead Free
Leakage Current :
0.013mA
Tolerance :
±20%