TVS07RS-15-19AD
Mfr.Part #
TVS07RS-15-19AD
Description
CONN RCPT HSG MALE 19POS PNL MT
Datasheets
TVS07RS-15-19AD
Receptacle Housing Stainless Steel Panel Mount Nickel 19 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RS-15-19AD Overview
TVS07RS-15-19AD Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RS-15-19AD Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RS-15-19AD Circular Connectors applications.
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT