TVS07RS-15-18JD
Mfr.Part #
TVS07RS-15-18JD
Description
CONN RCPT FMALE 18POS GOLD CRIMP
Orientation :
D
ROHS3 Compliant
Published :
Reach Compliance Code :
Unknown
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-65°C~200°C
HTS Code :
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Datasheets
TVS07RS-15-18JD
Receptacle, Female Sockets Stainless Steel Panel Mount 18 Positions Crimp Gold Nickel Bulk D Threaded
TVS07RS-15-18JD Overview
TVS07RS-15-18JD Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RS-15-18JD Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RS-15-18JD Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER