TVS07RS-15-18JA
Mfr.Part #
TVS07RS-15-18JA
Description
CONN RCPT FMALE 18POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
18
Reach Compliance Code :
Unknown
Orientation :
A
Datasheets
TVS07RS-15-18JA
Receptacle, Female Sockets Stainless Steel Panel Mount 18 Positions Crimp Gold Nickel Bulk A Threaded
TVS07RS-15-18JA Overview
TVS07RS-15-18JA Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RS-15-18JA Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RS-15-18JA Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER