TVS07RS-15-15PA
Mfr.Part #
TVS07RS-15-15PA
Description
CONN RCPT MALE 15POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Packaging :
Bulk
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Contact Finish Thickness - Mating :
50.0μin 1.27μm
Orientation :
A
Datasheets
TVS07RS-15-15PA
Receptacle, Male Pins Stainless Steel Panel Mount 15 Positions Crimp Gold Nickel Bulk A Threaded
TVS07RS-15-15PA Overview
TVS07RS-15-15PA Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RS-15-15PA Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RS-15-15PA Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER