TVS07RS-15-15JD
Mfr.Part #
TVS07RS-15-15JD
Description
CONN RCPT FMALE 15POS GOLD CRIMP
Circular Connector Assemblies
Reach Compliance Code :
Unknown
Contact Finish Thickness - Mating :
100.0μin 2.54μm
Published :
Gold
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Orientation :
D
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Datasheets
TVS07RS-15-15JD
Receptacle, Female Sockets Stainless Steel Panel Mount 15 Positions Crimp Gold Nickel Bulk D Threaded
TVS07RS-15-15JD Overview
TVS07RS-15-15JD Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RS-15-15JD Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RS-15-15JD Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER