TVS07RS-15-15BA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TVS07RS-15-15BA
Manufacturer
Amphenol Aerospace Operations
Description
CONN RCPT HSG FMALE 15POS PNL MT
Manufacturer :
Amphenol Aerospace Operations
Product Category :
Circular Connector Housings
Datasheets
TVS07RS-15-15BA
Receptacle Housing Stainless Steel Panel Mount Nickel 15 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RS-15-15BA Overview
TVS07RS-15-15BA Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RS-15-15BA Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RS-15-15BA Circular Connectors applications.
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 2.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 5.
    SPLICE HOUSING 1 BAY
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 4.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE SOCKET,
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT