TVS07RK-25-29PA
Mfr.Part #
TVS07RK-25-29PA
Description
CONN RCPT MALE 29POS GOLD CRIMP
Stock
5
In Stock :
5
Contact Finish Thickness - Mating :
50.0μin 1.27μm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mount :
Bulkhead, Front Side Nut, Panel
Shielded
Published :
2006
Bulkhead - Front Side Nut
Reach Compliance Code :
Unknown
Environment Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Orientation :
A
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Datasheets
TVS07RK-25-29PA
Receptacle, Male Pins Stainless Steel Panel Mount 29 Positions Crimp Gold Passivated Bulk A Threaded
TVS07RK-25-29PA Overview
TVS07RK-25-29PA Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RK-25-29PA Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RK-25-29PA Circular Connectors applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER