TVS07RK-21-41BE
Mfr.Part #
TVS07RK-21-41BE
Description
CONN RCPT HSG FMALE 41POS PNL MT
Product Category :
Circular Connector Housings
Datasheets
TVS07RK-21-41BE
Receptacle Housing Stainless Steel Panel Mount Passivated 41 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RK-21-41BE Overview
TVS07RK-21-41BE Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RK-21-41BE Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RK-21-41BE Circular Connectors applications.
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT