TVS07RK-21-16BA
Mfr.Part #
TVS07RK-21-16BA
Description
CONN RCPT HSG FMALE 16POS PNL MT
Datasheets
TVS07RK-21-16BA
Receptacle Housing Stainless Steel Panel Mount Passivated 16 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RK-21-16BA Overview
TVS07RK-21-16BA Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RK-21-16BA Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RK-21-16BA Circular Connectors applications.
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT