TVS07RK-19-28JC
Mfr.Part #
TVS07RK-19-28JC
Description
CONN RCPT FMALE 28POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Orientation :
C
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Datasheets
TVS07RK-19-28JC
Receptacle, Female Sockets Stainless Steel Panel Mount 28 Positions Crimp Gold Passivated Bulk C Threaded
TVS07RK-19-28JC Overview
TVS07RK-19-28JC Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RK-19-28JC Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RK-19-28JC Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER