TVS07RK-19-28HC
Mfr.Part #
TVS07RK-19-28HC
Description
CONN RCPT MALE 28POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Orientation :
C
FEMALE
Published :
Datasheets
TVS07RK-19-28HC
Receptacle, Male Pins Stainless Steel Panel Mount 28 Positions Crimp Gold Passivated Bulk C Threaded
TVS07RK-19-28HC Overview
TVS07RK-19-28HC Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RK-19-28HC Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RK-19-28HC Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER