TVS07RK-17-26AA
Mfr.Part #
TVS07RK-17-26AA
Description
CONN RCPT HSG MALE 26POS PNL MT
Datasheets
TVS07RK-17-26AA
Receptacle Housing Stainless Steel Panel Mount Passivated 26 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
TVS07RK-17-26AA Overview
TVS07RK-17-26AA Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
TVS07RK-17-26AA Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
TVS07RK-17-26AA Circular Connectors applications.
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT